Američané po devíti letech letí vlastní lodí z území USA do kosmu

Poprvé po devíti letech od konce programu raketoplánu odstartovala z území Spojených států do kosmu loď s lidskou posádkou. Dvojice astronautů Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley letí na palubě plavidla Crew Dragon, které stejně jako nosnou raketu Falcon 9 vyvinula a provozuje soukromá společnost SpaceX. Tato firma, kterou založil miliardář a vizionář Elon Musk, se tak stála první soukromou společností, která dopravila posádku na oběžnou dráhu kolem Země a která s ní letí k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).
Admin dňa Sunday 31 May 2020 - 04:03:55
Čítať/Zaslať komentár : 0
Pošli niekomu  verzia pre tlač  

Diskusia

  Vlákno Odosielateľ Zobrazenia Odpovede Posledná odpoveď
O minulosti a súčasnosti (Politika) Admin 826 18 Admin
Tue Jun 15 2021, 04:22AM 
Pjakin vysvetľuje (Zo sveta) Admin 204 7 Admin
Sat May 29 2021, 02:27AM 
Informačná vojna (Bezpečnosť a obrana) Admin 550 18 Admin
Fri Nov 27 2020, 12:59PM 
Štefan Harabin (Politika) Admin 144 0 -
 
Pjakin odpovedá (Zo sveta) Admin 408 9 Admin
Thu Oct 29 2020, 07:21AM 
Analýza situácie (Zo sveta) Admin 163 1 Admin
Sun Sep 06 2020, 07:47AM 
Svobodne Universum (Spravodajstvo) Admin 327 4 Admin
Tue Jun 23 2020, 08:42AM 
Casus belli (Zo sveta) Admin 1152 28 Admin
Thu Jun 18 2020, 10:31AM 
Podľa Štefana Harabina (Politika) Admin 319 2 Admin
Sun Jun 07 2020, 03:27AM 
O civilizácií (Ekonomika a život) Admin 486 6 Admin
Mon Jun 01 2020, 07:38AM 
Dobré ráno (Spravodajstvo) Admin 534 7 Admin
Fri May 29 2020, 07:58AM 
Mediálny Wrestling (Spravodajstvo) Admin 257 1 Admin
Thu May 28 2020, 02:32AM 
S Harabinom o práve (Spravodajstvo) Admin 1354 27 Admin
Mon May 25 2020, 02:57PM 
Otázky a odpovede (Zo sveta) Admin 315 3 Admin
Sat May 23 2020, 12:51PM 
Otázka a odpoveď (Zo sveta) Admin 594 8 Admin
Sat May 02 2020, 02:58AM 
Pod lampou (Ekonomika a život) Admin 272 1 Admin
Sun Apr 26 2020, 06:00AM 
Info vojna (Spoločnosť a šport) Admin 377 5 Admin
Fri Apr 24 2020, 05:45PM 
Spoločnosť budúcnosti (Z domova) Admin 334 3 Admin
Wed Apr 22 2020, 04:29AM 
Naše půda je v dezolátním stavu. (Spravodajstvo) Admin 241 0 -
 
tázka - Odpověď (Spravodajstvo) Admin 379 4 Admin
Fri Apr 10 2020, 03:14AM 
TK Igora Matoviča (Bezpečnosť a obrana) Admin 358 3 Admin
Sat Apr 04 2020, 07:10AM 
Národohospodárska situácia Slovenska (Ekonomika a život) Admin 413 4 Admin
Thu Apr 02 2020, 04:04AM 
Kočner by mal povedať pravdu a urobiť pokánie (Bezpečnosť a obrana) Admin 575 7 Admin
Fri Mar 27 2020, 06:01AM 
Info vojna (Politika) Admin 660 12 Admin
Fri Mar 27 2020, 03:01AM 
Piati sudcovia môžu byť stíhaní aj väzobne (Bezpečnosť a obrana) Admin 481 7 Admin
Wed Mar 18 2020, 12:22PM 
Matovič vyhral voľby, PS/Spolu, KDH, SNS a Most-Híd mimo (Politika) Admin 626 7 Admin
Mon Mar 02 2020, 05:26AM 
Vlákna: 747 | Odpovede: 1089 | Zobrazenia: 382358

Kategórie noviniek